Pozwolenie na emisję PoznańBez kategorii 

Co powinniśmy wiedzieć o pozwoleniach środowiskowych?

 

Coraz bardziej wzrasta w nas świadomość, że ochrona środowiska jest bardzo ważna. Już nawet w mediach promowane są działania, których celem jest korzystny wpływ zachowań społeczeństwa na środowisko. Obecnie, kiedy powstają firmy, których działanie może mieć niekorzystny wpływ na środowisko, wymagane są specjalne zezwolenia. O jakie zezwolenia przedsiębiorcy ubiegać muszą się najczęściej?

 

 

Pozwolenia środowiskowe, o które przedsiębiorcy muszą się ubiegać?

Są trzy główne pozwolenia środowiskowe, o które należy ubiegać się, kiedy zamierzamy otworzyć działalność, której działanie będzie miało negatywny wpływ na środowisko. Do tych pozwoleń zaliczamy:

  • pozwolenie zintegrowane Poznań – jest to licencja na użytkowanie instalacji konkretnego typu. Pozwolenia te uzyskuje się na konkretna instalację, której funkcjonowanie doprowadzić może do znacznego zanieczyszczenia środowiska. Do tych instalacji zalicza się urządzenia i instalacje do wytwarzania paliw, do obróbki metali, w przemyśle chemicznym i mineralnym, w gospodarce odpadami oraz w innych działalnościach. To, kto udziela pozwolenia zależy od skali działalności. Może to być Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska bądź marszałek, albo starosta.
  • pozwolenie na emisję Poznań – koniecznie jest uzyskanie tego pozwolenia, w przypadku wprowadzania zanieczyszczeń do powietrza. Pozwolenie to wydaje starosta lub prezydent miasta, marszałek albo regionalny dyrektor ochrony środowiska.
  • pozwolenie środowiskowe – na to pojęcie składa się szereg pozwoleń. Są to pojedyncze decyzje urzędowe, które dotyczą konkretnych aspektów działalności np. pozwolenia sektorowe. W niektórych przypadkach przedsiębiorstwa ubiegać muszą się o konkretne licencje np. pozwolenie zintegrowane.

 

Pozwolenie zintegrowane Poznań

Jak uzyskać takie pozwolenia? Z czyjej pomocy skorzystać?

 

O pozwolenie środowiskowe powinniśmy ubiegać się z urzędzie. Nie wiesz, jak się zabrać za formalności? Na rynku działa wiele firm, które wyręczą cię. Przedsiębiorstwa takie pomagają w uzyskaniu pozwolenia środowiskowego, zajmują się formalnościami od A do Z. Nie wiesz, gdzie znaleźć taką firmę? Sprawdź w Internecie!

Zobacz również