Bloczek polerski do paznokciBez kategorii 

Zadbaj o swoje paznokcie

Na wygląd paznokcia u innej osoby zwraca uwagę większość z nas. To właśnie dłonie i paznokcie określają o to, jak dbamy o całe nasze ciało. Zaniedbane, nieobcięte paznokcie kojarzą nam się z niedbalstwem i zła higieną. O ładny wygląd paznokci dbają nożyczki, pilniczek i cążki, które znajdują swoje zastosowanie zarówno w stylizacji paznokci, jak też w zadbaniu o ich płytkę i kształtowanie się paznokcia. Mimo tego, że można korzystać z nich w domu, trzeba mieć odpowiednią wiedzę dotyczącą użytku.

Zastosowanie pilnika do paznokci w zakładzie kosmetycznym

To właśnie zakłada kosmetyczny powinien wiedzieć, jak stosuje się pilniki oraz, jak wybiera się ich gradacje. W teorii wiemy o tym, że przed rozpoczęciem polerowania blokiem polerskim do paznokci należy ukształtować paznokcie pilniczkiem. Z odpowiednim pilnikiem nadanie paznokciom kształtu migdała, owalnego lub kwadratowego, nie powinno stanowić żadnego problemu. Pilnik służy do odpowiedniego ukształtowania Twojego paznokcia. Poszczególne pilniki mogą jednak różnić się gradacją (grubością ziaren pilnika). Pilniki gruboziarniste stosuje się zazwyczaj do zdejmowania tipsów. Te średnioziarniste służą do nadania kształtu, a pilniki drobnoziarniste są najlepsze dla naturalnych paznokci – umożliwiają nadanie kształtu oraz wygładzenie płytki.

Pilniki do paznokci

Bloczki polerskie w kosmetyce

Pomimo tak wielkiej wszechstronności pilników do paznokci, powinniśmy się wzbraniać przed używaniem ich do wygładzania płytki paznokcia. Za tego podobne eksperymenty odpowiada blok polerski, który jest narzędziem służącym nie tylko do przygotowania płytki paznokcia pod konkretną stylizację, ale też do pielęgnacji. Na rynku znajdziesz całe mnóstwo bloków polerskich, podobnie jak pilników do paznokci.

Polerować paznokcie można maksymalnie dwa razy w miesiącu, by nie zniszczyć płytki paznokcia. W tej kwestii trzeba być uważnym równie bardzo, jak przy płytce nazębnej (choć, w przeciwieństwie do tej nazębnej, płytka paznokcia odrasta, przy zębach niestety nie jest to możliwe).

Polerowanie paznokci to najlepszy sposób na zdrowy połysk i gładką powierzchnię paznokci – pomaga pozbyć się różnych bakterii oraz drobnoustrojów, które osiadają na naszych paznokciach.

Zobacz również