dieta onlineBez kategorii 

Wszystko o diecie przez internet

Decyzja o rozpoczęciu diety najczęściej przychodzi nagle. Przez to nie chcemy jej odwlekać i czekać na wizytę u dietetyka czy na konsultację u znanego trenera personalnego. Diety dostępne online są szybkim sposobem na powrót do formy. Na czym polega dieta online? Dlaczego warto z niej skorzystać?

Dieta online – na czym polega?

Dieta online jest zawsze indywidualnie dobierana, opiera się na potrzebach i celach osoby, która chce z niej skorzystać. Dieta online wyklucza tradycyjne spotkania, a opiera się na rozmowie telefonicznej czy rozmowie przez dany portal internetowy. Fakt, że nie trzeba dojeżdżać do danego miejsca, zdecydowanie ułatwia proces wykupienia diety.

Dla właściwego dopasowania diety osoba odchudzająca się powinna wykonać kilka kroków. Po pierwsze będzie to dany cel, aktualna waga, wymiary oraz styl życia, jaki prowadzimy. Dietetyk sam powinien ustalić tempo, w jakim będziemy mogli zrzucać zbędne kilogramy, ponieważ zbyt szybkie spalanie kalorii, może mieć negatywne skutki.
Warto pamiętać o tym, że dieta powinna być dopasowana do naszego stylu życia. Co to znaczy? Głównie chodzi o to, że nieuprawianie aktywności sportowej, a dodatkowo ośmiogodzinna praca siedząca, nie może równać się z dietą osoby, która planuje wykonywać przynajmniej 3 treningi siłowe w tygodniu.

Dieta jaką możemy wybrać to najczęściej: wegetariańska, wegańska, bezlaktozowa, bezglutenowa, bądź dobrana pod kątem ewentualnych chorób czy dolegliwości(cukrzycowa, Hashimoto, wątrobowa). Można zamówić także dietę wysokobiałkową lub dla osób aktywnych fizycznie.

dieta

Dlaczego warto korzystać z diety online?

Przede wszystkim jest to możliwość rozpoczęcia diety bez wychodzenia z domu i jakichkolwiek spotkań z dietetykiem. Tak naprawdę możemy zacząć dietę już pierwszego dnia, kiedy o tym postanowimy. Ważne jest, aby wybrać jak najlepszą dietę od osób, które mają potrzebne kwalifikacje i doświadczenie, ponieważ tylko wtedy mamy pewność, że ta dieta będzie nieszkodliwa dla naszego zdrowia.

Zobacz również