hurtownia stali PoznańBez kategorii 

Hurtownia stali Poznań – Czy wojna na Ukrainie przerwie dostawy?

Wojna na Ukrainie wpłynęła nie tylko na gospodarkę naszych sąsiadów, ale także innych państw w Europie i nie tylko. Polska korzystała z wielu dostaw dostaw rosyjskich firm. Problem jest nie tylko z paliwem czy gazem, ale także ze stalą i produktami jej pochodzenia. Wiele hurtowni stali Poznań rezygnuje z nowych zamówień, przez co niejedna budowa już przeciąga się w czasie.  

Hurtownia stali Poznań – Jak na branżę wpływa wojna na Ukrainie?

Stal to jeden z kluczowych materiałów wykorzystywanych do budowy dróg, remontów torów, a także w budownictwie mieszkaniowym. Po wybuchu wojny w Ukrainie największym problemem branży budowlanej jest ograniczony dostęp do stali. Dlaczego? Rosja jest piątym największym na świecie eksporterem żelaza i stali. Dziś na rynku jest jej tak mało, że niektóre huty nie mają z czego produkować. Hurtownie stali Poznań mogą zacząć świecić pustakami. W konsekwencji część przedsięwzięć budowlanych może być tymczasowo zatrzymana. Braki w ilości to jedno, a co powiedzieć o cenach? Polska huczy od cen paliwa i gazu. Wiele osób obawia się też cen pszenicy i kukurydzy, ponieważ dużą część z nich sprowadzaliśmy z Rosji i Ukrainy. Jeśli chodzi o ceny stali, to w tej chwili ciężko to ocenić, ponieważ wielu przedsiębiorców po prosto przestało zbierać i realizować zamówienia. Możemy natomiast stwierdzić, że za jakiś czas, gdy sprzedaż ruszy, ceny za kilogram stali konstrukcyjnej mogą skoczyć do 9 złotych za kilogram, co daje nam dwa razy więcej niż przed wojną.

Poznań hurtownia stali

Poznań hurtownia stali – Co dalej?

Sytuacja może się pogorszyć. Rząd co prawda zapewnia, że wszystko pod kontrolą, jednak w trakcie wojny ciężko wymagać nie wiadomo czego. Miejmy nadzieję, że to wszystko szybko się skończy. Kiedyś polska „stała na hucie”. Jednak dziś nawet 80% stali pochodzi z importu. Na szczęście nie wszystkie hurtownie wstrzymały większe działania. Zobaczymy co oferują Poznań hurtownie stali, które mimo sytuacji dają rade:

  • stal żaroodporna i żarowytrzymała,
  • stal kwasoodporna oraz produkty z niej, takie jak blacha kwasoodporna;
  • metale kolorowe,
  • blacha żaroodporna,
  • stal jakościowa,
  • kraty pomostowe,
  • armatura kwasoodporna,
  • liny kwasoodporne,
  • łańcuchy kwasoodporne,
  • stal nierdzewna.

Są także hurtownie stali, które oferują usługi. Prawdopodobnie teraz będzie takich coraz więcej.
Sytuacja jest coraz bardziej napięta. Branża stalowa cierpi. Następny tygodnie pokażą, na jakiej dziedzinie jeszcze odbiła się wojna.

Zobacz również