Neurolog KrakówBez kategorii 

Kiedy udać się do neurologa?

 

Układ nerwowy pełni istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Za jego leczenie odpowiada specjalista jakim jest neurolog. Kiedy się do niego udać? Z jakimi objawami należy zgłosić się właśnie do neurologa?

 

Kiedy iść do neurologa?
Są przypadki, kiedy należy natychmiast udać się do szpitala, w celu rozpoczęcia leczenia neurologicznego. Konieczne jest to, kiedy funkcjonowanie mózgu zawodzi. Ich zlekceważenie może okazać się tragiczne w skutkach – może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu, a nawet na utracie życia. Z jakimi objawami powinniśmy natychmiast udać się na leczenie neurologiczne do szpitala? Jest to przede wszystkim utrata przytomności, nagłe zaburzenie świadomości, wystąpienie urojeń, omamów, zaburzenia lub utrata wzroku albo słuchu, czy też zaburzenia równowagi i mowy.
A kiedy należy pilnie skonsultować się z neurologiem? Są to przypadki, w których objawy nie wystąpiły natychmiast. Poważne przypadki to takie, które przedstawiono powyżej, ale rozwijają się wolniej i mniej agresywnie. Każda osoba zmagająca się z pogarszającą się pamięcią, orientacji. Oczywiście, jeżeli objawy znacznie nasilają się, należy koniecznie udać się do lekarza.
A w jakich przypadkach należy udać się do neurologa, ale nie jest to pilne? Do takich osób zaliczają się te, które zmagają się z powtarzającymi się bólami głowy, twarzy czy bólem karku. Z objawami, które pojawiają się co jakiś czas i rozwijają się w wolnym tempie należy wybrać się do specjalisty, jednak w tym przypadku nie są t wizyty pilne.

Dobry neurolog Kraków

Neurolog Kraków – z jakimi dolegliwościami udać się do niego?
Neurolog odpowiada za leczenie chorób, które związane są z układem nerwowym. Dobry neurolog Kraków podejmuje się leczenia takich chorób jak Parkinson, stwardnienie rozsiane, choroba Aizheimera czy udar. Jeśli zmagasz się z brakiem równowagi, częstymi bólami głowy, drżeniem rąk czy omdleniami – koniecznie umów się na wizytę do neurologa. Na wizytę do neurologa można zapisać się a NFZ lub umówić się na wizytę prywatną.

Zobacz również