Komornik GdyniaBez kategorii 

Komornik Gdynia – Wsparcie dla wierzycieli

Komornik to osoba, które może być ratunkiem dla wierzycieli. Często ciężko jest samemu złożyć wniosek o egzekucję, dlatego z pomocą przychodzi nam komornik. Każdy wierzyciel ma prawo do wyboru swojego komornika, dlatego przed podjęciem decyzji, warto jest zrobić rozeznanie. Kim jest komornik? Jak działa sąd rejonowy? Jak uniknąć problemów prawnych? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Komornik

Komornik Gdynia to funkcjonariusz publiczny, działający przy sądzie rejonowym. Zajmuje się wykonywaniem rozstrzygnięć o roszczeniach cywilnych w drodze przymusu egzekucyjnego. Do jego zadań należą między innymi sporządzanie protokołu stanu faktycznego i przeprowadzanie spisu inwentarza. Komornik jest osobą, która komunikuje się z dłużnikiem i nakazuje mu oddanie wszystkich należności. W przypadku jeśli dłużnik nie ma stałej pracy lub innych dochodów, jest zmuszony do zajęcia przedmiotów, majątku, domu i tym podobnych. Dzięki temu wierzyciel może otrzymać swój dług i zakończyć postępowanie.

Sąd rejonowy Gdynia

Jak komornik powyżej, w Gdyni znajduje się sąd rejonowy. Obszar działania takiego sądu to 1 lub więcej gmin. Podobnie jak wcześniej, może być problem, aby móc się tam dostać. Zależy to również od sprawy. Jeżeli to coś poważnego, odpowiedź od sądu może być szybsza niż w przypadku mniej ważnej sprawy. Do zadań sądu należą między innymi prowadzenie ksiąg wieczystych, sprawowanie nadzorów orzeczonych lub przeprowadzanie wywiadów środowiskowych. Sąd pełni niezwykle ważną funkcję i jest tak już od dawna.

Sąd rejonowy Gdynia

Problemy prawne – jak ich uniknąć?

Obowiązkiem obywatela danego państwa jest przestrzeganie prawa i stosowanie się do niego. W Polsce za złamanie prawa, może grozić grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności. Przypadek, kiedy ktoś nieświadomie złamie prawo, nie jest tak zły jakby ktoś złamał prawo celowo. Najlepszym sposobem, żeby uniknąć problemów jest wykonywanie naszych obowiązków. Naszymi podstawowymi obowiązkami jako obywateli Polski jest płacenie podatków, płacenie swoich rachunków oraz kilka innych rzeczy. Przestrzeganie tych zasad, nie jest trudne, ale mimo to niektórzy i tak to robią z różnych powodów.

 

Zobacz również