Mycie DPF InowrocławBez kategorii 

Planujesz mycie DPF? Postaw na sprawdzoną firmę

Mechanika to branża, która zawsze będzie potrzebna. W tym artykule powiemy o myciu filtrów DPF. Co jaki czas powinno się odbywać mycie DPF Inowrocław? Jak przebiega ich czyszczenie? I jaką firmę do tego wybrać? Zapraszamy do lektury.

Filtr DPF ulega zanieczyszczaniu i zapychaniu

Powiedzmy najpierw, czym jest filtr DPF i gdzie się on znajduje. Filtr ten montowany jest w układach wydechowych silników wysokoprężnych i benzynowych. Ma on na celu oczyszczanie gazów spalinowych z cząstek stałych, w skład których wchodzi głównie niespalony węgiel w formie sadzy, na której zaadsorbowane są inne substancje, zwłaszcza wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne i tlenki metali. Stosowanie tych filtrów pozwala w dużej mierze wyeliminować emisję czarnych spalin charakterystycznych dla pojazdów z silnikami Diesla. Jednak, skoro oczyszcza, czyli zatrzymuje drobiny na sobie to pewne jest jego stopniowe zapychanie i utrata wydajności. Dlatego regularne czyszczenie DPF Inowrocław jest niezbędne. Czy można się jakoś przyczynić do żywotności filtra DPF?

czyszczenie DPF Inowrocław

Żywotność DPF

Na żywotność filtra wpływają:

  • sposób jazdy,
  • stan techniczny pojazdu,
  • stosowany olej, paliwo i dodatki do paliwa.

Rozwiązaniem są:

  • jednorazowe filtry,
  • samooczyszczanie filtra polegające na katalitycznym spalaniu cząstek po osiągnięciu przez filtr odpowiednio wysokiej temperatury,
  • aktywne systemy wypalania zgromadzonych w filtrze cząstek.

Ostatnio popularna stała się również metoda hydrodynamiczna.

Na czym polega mycie DPF Inowrocław?

Powiedzmy o metodzie hydrodynamicznej. Mycie PDF Inowrocław zaczyna się od demontażu i wstępnej organoleptycznej diagnostyki. Następnie do filtra podawane jest sprężone powietrze, oczyszcza ono wstępnie filtr, lecz przede wszystkim na jego podstawie można określić stan i parametry przepływu filtra. Następnie do obudowy wpływa ciepła woda, po czym następuje cykl roboczy, w którym impulsowo, z dużym ciśnieniem podaje się dawkę wody, która odrywa i wypłukuje zanieczyszczenia z wnętrza filtra. Czyszczenie – obrót – czyszczenie – ta procedura powtarzana jest aż do uzyskania odpowiednich parametrów przepływu. Następnie wkład jest suszony powietrzem, ochładzany, ostatecznie diagnozowany przez urządzenie i może już być z powrotem zamontowany w samochodzie.

 

Zobacz również