Przenośniki kubełkoweBez kategorii 

Przenośniki ślimakowe i kubełkowe na witrynach internetowych

Przenośniki ślimakowe przenoszą ładunek za pomocą ślimaka, kubełkowe – za pomocą kubełka. Ich najbardziej uniwersalnym miejscem sprzedaży są strony internetowe. Możesz również znaleźć takie, które produkowane są przez producentów przenośników.

 

Przenośniki  ślimakowe a kubełkowe

 

Przenośniki kubełkowe umożliwiają pełną automatyzację transportu. Zminimalizowana została strata materiałów transportowanych ze względu na wykonanie kubełków z najlepszych możliwych materiałów. Pojemniki zwiększają efektywność produkcji, na co wpływ ma zadbanie o jak najmniejsze ich detale. Przenośniki kubełkowe są urządzeniami do bliskiego transportu sypkich materiałów masowych takich jak ziarna zbóż, cukier, kruszywa. Dlaczego warto korzystać z przenośników ślimakowych? Co jest ważne w ich użytku, to wygoda, z tego względu znalazły swoje zastosowanie w rolnictwie. Nóżki zakończone są kółkami, ruch obrotowy śruby pozwala na transport materiałów w pionie, poziomie oraz po skosie. Są zatem idealnym rozwiązaniem do transportu materiałów sypkich. Przenośniki ślimakowe wykonane są z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia. To na pewno poprawi efektywność transportu substancji sypkich! Z tego względu mają bardzo szerokie zastosowanie, szczególnie w rolnictwie, gdzie służą między innymi do podawania paszy i załadunku ziarna.

 

Gdzie znaleźć odpowiedni przenośnik?

 

Sprzedażą przenośników zajmują się często producenci oferujący inne wyroby rolnicze, toteż na podstawie ich jakości jesteś w stanie stwierdzić, czy dany przenośnik (czy to ślimakowy, czy kubełkowy) sprawdzi się w przypadku Twoich usług. W ofercie często też można natknąć się na przenośniki pneumatyczne, co jest jasnym symptomem, że firma specjalizuje się produkcji przenośników. Możesz znaleźć dużo ofert na stronach internetowych producentów.

Użytkownicy niekoniecznie potrafią właściwie porównać urządzenia i wybierają te tańsze. Obecnie zaczyna się zwracać uwagę, czy stopa i głowica są wyłożone materiałami trudnopalnymi, a większość producentów zaczyna stosować w standardzie zabezpieczenie przed działaniem wycierającym powierzchnię przez ziarno.

Przenośniki ślimakowe

Odpowiedni kształt kubełka pozwala też na jego skuteczniejsze czyszczenie. W pewnych zastosowaniach ważne jest zabezpieczenie i ochrona przenośników kubełkowych przed wybuchem. Nie daj się też nabrać na cudotwórstwo! Przenośniki wciąż mają problem z transportem materiałów pylących, instalacja jest ponadto droga i ciężka w utrzymaniu (łatwo dochodzi do zanieczyszczenia). Są to kwestie, które jako nabywca przenośnika musisz znieść, niezależnie od trudnych warunków. Nie wierz ślepo w oferty, które proponują Ci pominięcie tych spraw.

Zobacz również